Výměnné bazary a swapy: kam můžete zajít obměnit šatník?

31. srpna 2018 v 19:53 | Hadrářka |  Tipy všeho druhu
Máte doma vyřazené oblečení, ale jiné kousky vám zase chybí? Řešením jsou swapy, alias výměnné akce, kam sami oblečení donesete a nějaké nové si zase odnesete. Vstupné je obvykle pár ramímek s hezkými kousky bez vad neb pár korun a za to, co si odnesete, se leckde neplatí. Je to swap - prostě měníte :) A na podzim se tyhle akce s návratem lidí z prázdnin rozbujeli. Takže kam měnit?Swapy jsou skvělé akce, které si pomalu dobývají srdce lidí i u nás. Cokoli, co už nenosíte, přinesete v určený čas na určené místo, vše se zamíchá a rozloží v místnosti a lidé už jen přebírají, zkoušejí a odnáší domu. Nepotřebné tam vyměníte za to, co se vám hodí nebo se toho prostě jen dobře zbavíte. Nevyužíté věci ze swapů pak často putují k charitativním organizacím. Prostě skvělá akce, která nic nestojí a pomáhá oběma stranám - pokud byste rádi oživili šatník, jde to prostě i jinak, než kupovat předraženou fast fashion :)


12.9. se v Kobylisích uskuteční výměnný oděvní bazar, berou se i domácí dekorace nebo knihy, vítány děcka i pejsci a vstup je VOLNÝ!
5.9. se v prostorách kavárny na Novém Městě uskuteční klasický swap
30.9. pořádá swap i Komunitní centrum Husitská, psi vítáni nejsou, swapovat možno i kosmetiku, dekorace a další
8.9. pořádá charitativní malá organizace Přestupní stanice swap, bohužel už je možné pouze přijít nakoupit, prodávající mají místa omezená
15.9. má podobný přístup - prodejci si místo platí, zákazníci mohou přijít nakupovat zdarma
Centrum Filipovka pořádá swap s dětským oblečením, na akci je nutné se registrovat a platí se 40 korun za rodinu, v místě i zábava pro vaše ratolesti!
od 24.9. pořádá prostor39 velký týdenní swap s doprovodným programem přednášek o módě a dalším, sledujte facebook!
13.10. se v Bohnicích uskuteční rodinný swap s dobrovolným vstupným
23.10. se v Zálesí uskuteční swap dětského oblečení, oděvy můžete nosit už předem, vstupné je zdarma!
25.9. pořádá Kino Sokol večerní swap, mohou se přinést i hračky, vstupné doporučenné 30 korun, ale vše si odnášíte zdarma!
od 8. září začíná každý víkend nový trh na Žižkově, kde najdete nejen potraviny, ale i design a oblečení, vstupné 10 kaček

Víte i o dalším swapu? Nebojte se poslat do komentářů tip na akce ve vašem okolí. Přeci jen v Praze se lépe hledá a je to na podivuhodné akce pestřejší místo, ale bazary oblečení jsou pravidelně i všude v regionech. Jen se kulturní domy moc neobtěžují používat sociální sítě :D Tak pomozte vy! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama