Výměnné bazary a swapy: kam můžete zajít obměnit šatník?

31. srpna 2018 v 19:53 | Hadrářka |  Tipy všeho druhu
Máte doma vyřazené oblečení, ale jiné kousky vám zase chybí? Řešením jsou swapy, alias výměnné akce, kam sami oblečení donesete a nějaké nové si zase odnesete. Vstupné je obvykle pár ramímek s hezkými kousky bez vad neb pár korun a za to, co si odnesete, se leckde neplatí. Je to swap - prostě měníte :) A na podzim se tyhle akce s návratem lidí z prázdnin rozbujeli. Takže kam měnit?Swapy jsou skvělé akce, které si pomalu dobývají srdce lidí i u nás. Cokoli, co už nenosíte, přinesete v určený čas na určené místo, vše se zamíchá a rozloží v místnosti a lidé už jen přebírají, zkoušejí a odnáší domu. Nepotřebné tam vyměníte za to, co se vám hodí nebo se toho prostě jen dobře zbavíte. Nevyužíté věci ze swapů pak často putují k charitativním organizacím. Prostě skvělá akce, která nic nestojí a pomáhá oběma stranám - pokud byste rádi oživili šatník, jde to prostě i jinak, než kupovat předraženou fast fashion :)


12.9. se v Kobylisích uskuteční výměnný oděvní bazar, berou se i domácí dekorace nebo knihy, vítány děcka i pejsci a vstup je VOLNÝ!
5.9. se v prostorách kavárny na Novém Městě uskuteční klasický swap
30.9. pořádá swap i Komunitní centrum Husitská, psi vítáni nejsou, swapovat možno i kosmetiku, dekorace a další
8.9. pořádá charitativní malá organizace Přestupní stanice swap, bohužel už je možné pouze přijít nakoupit, prodávající mají místa omezená
15.9. má podobný přístup - prodejci si místo platí, zákazníci mohou přijít nakupovat zdarma
Centrum Filipovka pořádá swap s dětským oblečením, na akci je nutné se registrovat a platí se 40 korun za rodinu, v místě i zábava pro vaše ratolesti!
od 24.9. pořádá prostor39 velký týdenní swap s doprovodným programem přednášek o módě a dalším, sledujte facebook!
13.10. se v Bohnicích uskuteční rodinný swap s dobrovolným vstupným
23.10. se v Zálesí uskuteční swap dětského oblečení, oděvy můžete nosit už předem, vstupné je zdarma!
25.9. pořádá Kino Sokol večerní swap, mohou se přinést i hračky, vstupné doporučenné 30 korun, ale vše si odnášíte zdarma!
od 8. září začíná každý víkend nový trh na Žižkově, kde najdete nejen potraviny, ale i design a oblečení, vstupné 10 kaček

Víte i o dalším swapu? Nebojte se poslat do komentářů tip na akce ve vašem okolí. Přeci jen v Praze se lépe hledá a je to na podivuhodné akce pestřejší místo, ale bazary oblečení jsou pravidelně i všude v regionech. Jen se kulturní domy moc neobtěžují používat sociální sítě :D Tak pomozte vy! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MRSFASHION MRSFASHION | 24. listopadu 2018 v 23:51 | Reagovat

Já většinou svoje oblečení prodávám do https://www.onlinesekac.cz/ a za utržené peníze pak nakupuji nové kousky nejen tam, ale i v dalších second handech. Líbí se mi, že je to dost ekologická forma módy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama