Únor 2018

Britské značky v sekáčích

26. února 2018 v 20:10 | Hadrářka |  Jak nakupovat v sekáči
Co se dá v sekáči najít aneb jaká jména zazní, když se vybalí pytel hadrů z ciziny? Samozřejmě, že je v second handu značkové zboží. Ono vlastně každé zboží má nějakou značku. Takže záleží, co je pro vás ta pravá představa vysněné značky...
Second handy berou svoje zboží především z třídíren z Velké Británie. Spolu s USA jde o největší exportéry použitých oděvů, což je při srovnání jejich velikosti v případě Británie vyloženě děsivé a odráží to konzumní kulturu těchto zemí. Britové ale často rádi investují do kvality, ačkoli jejich mladí stejně jako u nás berou hlavně nízkou cenu a styl. Vzniká pak kombinace u nás sice nedostupných, ale levných a nijak příliš kvalitních značek, naopak ale i kvalitní basic módy a vyloženě specializovaných, ale neznámých malých krejčovství.
Co tedy běžně second handy nabízí, kam dané označení oděvů na cedulkách zařadit a s čím při koupi počítat? Malé shnutí značek je tu pro vás. V sekáči už se neztratíte!

Atmosphere jako významná součást konceptu Primark / zdroj

Sekáčová inspirace - jak vypadá "běžný" den v hadrárně

17. února 2018 v 11:01 | Hadrářka |  Úlovky ze sekáče
Jestli pořád váháte, zda má smysl investovat tolik energie a navštěvovat second handy, mám pro vás inspirativní příspěvek, který by vám mohl pomoct v úvahách. Zrovna jsem šla kolem Profi Second handu a trefila výprodej. Což znamená přesně to, co by každý od sekáče chtěl - hory hadrů a každý kus za 10 korun. Poměr cena/výkon dokonalý! A protože já mám skříň plnou, rozhodla jsem se pouze otestovat své schopnosti. Ze zvědavosti jsem zkusila zjistit, jestli i takhle "na slepo" je second hand zlatý důl, nebo jen ta hnusná smradlavá díra, jak se říká...


Typický Profi second hand - vyloženě krása, že? :D (zdroj)

Slevy, slevy, slevy - kam ještě zajít na výprodeje 2018?

15. února 2018 v 16:39 | Hadrářka |  Tipy všeho druhu
Chvíli už to vypadalo, že se nám letošní zimní výprodeje chýlí ke konci, ale prodejci mají pořád plné sklady hadrů - doslova - takže je pořád mnoho možností, kde sehnat oblečení za pár kaček. Kde, co a jestli má smysl se vydávat do obchodů, to jsem omrkla v terénu i na webu...

HM
V HM najdete poslední zbytky třeba levných dámských kalhot a halenek, většina tak za 150-200 kč. Pod stovku jde jen pár kousků basic tílek a ta plastová červená halenka, co ji pořád nemůžou prodat :D Vyplatí se jít i pokud máte velikosti např. 42-44, nebo naopak spíš 36. Pánské zboží je taky ve slevě, je ho méně, ale je tam mraky kalhot, i něco šortek a triček nebo tílek.
Kamenné prodejny nabízí menší výběr, ale nižší ceny, než eshop. Některé odvážnější kousky šatů tam ale seženete i za méně než půlku, ale mít dlouhé last-minute plesovky za zhruba 1000 taky není vůbec špatné. Btw nedoporučuju pořizovat ty lesklé hedvábné nebo pseudo-hedvábné materiály - koukala jsem na ně na krámě a jen běžným nošením se budou odírat tak, že se po měsící ztratíte v zatržených nitích.
Jinak do 21.2. doprava zdarma na eshopu - to zní skoro jako plán...


Valentýn po svém a levně

9. února 2018 v 13:11 | Hadrářka |  Tipy všeho druhu
Přihlouplý svátek pro zamilované nebo zkrátka takový chytrý obchodní trik? Žijte si život po svém! Udělejte si z Valentýna lapák na akce a slevy a využijte ho do poslední kapky i single!


Nová kolekce / únor 2018

3. února 2018 v 19:49 | Hadrářka |  Úlovky ze sekáče
Zima je v plném proudu, ale obchody už hystericky skladní jarní kolekce. Je to tak, takže pokud chcete sehnat poslední kabáty, bundy, svetry a cokoli teplého, máte vyloženě poslední šanci. A to samozřejmě nejen v sekáčích, bohužel... Nejsou to ale jen špatné zprávy, co nová kolekce přináší.


Jak nosit sukni v zimě?

1. února 2018 v 17:19 | Hadrářka |  Tipy všeho druhu
Sukně a zima, to nejde na první pohled vůbec dohromady. Ve skutečnosti se v zimě nosí snad ještě lépe než v létě. Jen to chce vědět jak - jaké modely vybrat a s čím kombinovat. Výsledek může být nejen návodem jak bez obav do divadla, ale i cenným zpestřením denních outfitů do práce i do školy. Obětovat nemusíte přitom ani pohodlí ani přebytečně mnoho chechtáků. Rady a tipy po prvním pořádném letošním sněhu jsou tady...