Jak nosit a jak nakupovat: krátké bodycony

25. prosince 2017 v 20:21 | Hadrářka |  Tipy všeho druhu
Období kolem Vánoc a Nového roku je prvním náporem na dámský šatník, neboť s večerní tmou přicházejí i čím dál více se množící společenské akce. A nejsou to jen divadla, ale i koncerty, večírky, večeře v lepších restauracích a další. Mnoho z nás volí s nadšením šaty. Ty nejodvážnější jsou samozřejmě krátké bodycony... Ale kolik z nás je umí nosit? Dennodenně zjišťuji, že málokdo. Tak jsem hodila očko na tenhle problém. Má vůbec řešení? Jistě!Krátké bodycony jsou pohroma každé párty. Ačkoli je určitě někdy budu doporučovat, nebo se tak už stalo, jejich nošení obvykle končí malou katastrofou. Oblečení určené původně spíše na lepší večerní párty se stalo k mé hrůze stálicí v odívání i na plesech a o zkouškovém. Mini a mikro sukně jsou samozřejmě sexy, protože odhalují nohy. Většina dívek si ale jen těžko uvědomuje, jaké utrpení je jejich nošení, pokud si je špatně vyberou.

Problém? Většina těchto šatů je levných, vyráběných ze strečových materiálů, bez podšívek a výztuhy. Ebay, Wish, Ali, ale i Asos je jich plný... Výsledkem je gumový kus hadru, který se neustále šplhá po vaší zadnici vzhůru. Žádná gravitace na něj neplatí, je totiž zoufale natažený a pouze snaží vrátit do původní velikosti. Ohnout se nepřichází v úvahu, i sebemenší předklon či natažení v šatně pro kabát ukáže všem váš rozkrok... Každých pět minut musíte šaty nervózně stahovat.
Varianty bez rukávů jsou navíc peklo pro ty vnadnější z nás, kterým neustále táhnou prsa k zemi, a ještě po nich pomalu ale jistě slézají dolů. V přiléhavé látce navíc vystupují všechny nerovnosti těla, prádlo musíte pořídit maximálně bezešvé, punčochy bez lemů na stehnech. Tím spíš si z dané akce odnesete leda tak trapas, při kterém si všichni prohlédli vaše spodní prádlo. Řešení? Vyhoďte ten kus hadru a pořiďte si pořádný!Poslední, co chcete nosit, je utažený krabatý polyester, ve kterém je vám vidět každý fald a šev podprsenky... (zdroj: 01 / 02 / 03). Svlékat pohledem vás nikdo nemusí, vaše šaty to udělají za vás, až se natáhnete pro skleničku na bar... (zdroj: 01 / 02 / 03)

Jaká je tedy taktika nákupu? Tenhle střih je sexy, ale musí se umět vybrat! Kupujte si takový bodycon, který vám zadek a stehna příliš pevně neobjímá, naopak vám poskytuje určitou volnost pohybu a bude tak gravitací tažen k zemi. Zatímco u vašeho spodku by měl být volný a nepřiléhat příliš těsně k tělu, opak platí u vršku, který by měl dobře držet, ale neškrtit. Vhodná je podpora nějakého vázání u krku, roláku nebo rukávů. Špagetová ramínka bodyconům příliš nesluší a špatně drží. Látka by měla být s podšívkou a silnější, aby nevystupovaly ani kontury vašich faldů ani prádla. Dobrý bodycon může nosit i slečna s větší velikostí, aniž by vypadala jako velryba.


Bodycon drží i při zdvyžených pažích, látka je silná a neškrtí ve stehnech (zdroj: 01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06)

Při zkoušení se projděte kolem kabinek. Bodycon by neměl při běžné chůzi vylézat po stehnech vzhůru. Pro vaše vlastní "bezpečí" a klid v duši by délka měla být do půli stehen a v té zůstávat i při nošení. V takovém oblečení se už můžete docela rozumně natáhnout pro vzdálené předměty i pokleknout k rozvázané tkaničce bez nehody. (Všimněte si, že ultra krátké mikro sukně se dělají hlavně u šatů volného střihu třeba do A, nikoli u bodyconů, kde se při každém ohnutí látka bude rolovat.) Zkuste si také v kabince zvednout ruce nad hlavu, jak šaty reagují - zda se příliš nevytahují a dobře se vrací na místo po připažení.
Dobrý bodycon také drží tvar, nedělají se na něm při nošení přílišné vrásky a není nutné ho neustále popotahovat na místo. Na pohyb látky můžou mít ale velký vliv po těle punčochy, proto je vybírejte velmi poctivě a zkoušejte, zda se látka silonek nelepí na šaty. Řešením může být i dvoudílný bodycon - top a sukně. Rozpojení horní části zabraňuje vytahování sukně při vaší přílišné gestikulaci. Top ale musí perfektně sedět!


Plnějším tvarům bodycony sluší - ostatně já jakožto plochá holka, vím co říkám... (zdroj: 01 / 02 / 03)

Tip na závěr? Není pravda, že bodycon by měly nosit jen hubené holky! Naopak příliš štíhlé dívky působí v těchto šatech jako pohublé kůly. Nebojte se trochy křivek, naopak dodávají bodyconům jejich význam jako ukázky pěkného kusu masa pro odvážné. Důležité je ale volit správnou velikost, pevnou tlustou látku, přiměřenou délku minimálně do půli stehen a případně přidat tvarovací prádlo, které ale silná látka spolehlivě nahradí. Nefunguje to ale do nekonečna, neb moje oblíbené pravidlo velí, že tlustá holka bude tlustá ve všem... S nějakou vaší velikostí 40 ale vůbec není co řešit :)


Ano, bodycony opravdu můžete nosit a nemusí to skončit takhle... opravdu nemusí. (zdroj: 01 / 02 / 03 / 04)

Katastrofám výše zobrazeným se dá vyhnout... Vážně! Nevzdávejte to! Ukázat nohy můžete i bez kalhotek a navíc bez obav. Vůbec nemusíte skončit jako podivné rajdy nacpané v barevném látkovém tunelu. Navíc, bodycony jsou jedny z nejoblíbenějších šatů, najdete je v každém sekáči, takže zbývá už jen zkoušet. Na konci z toho můžou být opravdu slušné šaty, které potěší... Chce to jen odvahu a dobrou volbu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama