"Ztracené obrázky pracně vráceny - nový článek už je funkční, pokud se vám nebudou zobrazovat obrázky u starších článků, zmáčkněte F5 :)"

Sekáč jako butik

9. října 2017 v 14:04 | Hadrářka |  Jak nakupovat v sekáči
Ne každý sekáč musí vypadat jako temná díra v zastrčené ulici v ošumnělém domě. Některé mají precizní výlohy, krásný interiér a pečlivě uspořádané stojany s novými ramínky přetákajícími dokonale naškrobeným zbožím. Prostě hotové butiky! Majiteli takovýchto zářných podniků jsou obvykle dámy s vytříbeným vkusem a citem pro dobrou značku, které pořádají nájezdy do hrabárnových velkoobchodů s použitým textilem a posílají to nejlepší dál. Jak vypadá, funguje a kde najít takový sekáč-butik? A vyplatí se zde nakupovat?Co jsou zač?
Cílem obchodníka je vždy najít díru v trhu a tu efektivně zaplnit. Ženy potřebují kvalitní šmrncovní oblečení za nízkou cenu, klidně z druhé ruky, ale v super stavu. A jelikož jsou bežné second handy přeplněné ve valné většině opranými hadry v pochybném stavu, které vyšly z módy před dvaceti lety a nikdy se do ní nevrátí, objevila se příležitost pro podnikavé. Několik dam, paní a slečen se tak rozhodlo otevřít si second hand, kde nic takového nebude. Kde najdete opravdu jen to nejlepší oblečení. A k tomu potřebujete nejen dost elánu a základní kapitál, ale především styl. Podařilo se jim to, a tak vzniklo i u nás několik malých výběrových second handů, kde dostanete jen to, co opravdu sluší a letí.

Jak fungují?
Většině z těchto malých podniků se ověřil nízkonákladový systém prodeje kombinující malou kamennou prodejnu s eshopem přes facebook, který funguje systémem rezervací vystaveného zboží a platby předem. Nákoupit tedy můžete buď tak, že prostě zajdete do obchodu, nebo počkáte až prodejce vystaví fotky vybraného zboží na facebook spolu s informací o velikosti a ceně a tam přes komentáře/zprávy zboží rezervovat. Poté vás čeká obvykle platba předem a následně je možné zboží vyzvednout na prodejně, nebo si ho nechat zaslat na domácí adresu v balíčku s doplatkem za poštovné. Některé second handy nabízejí i možnost tzv. otevřeného balíčku, tedy při každé rezervaci nějakého kousku zaplatíte cenu zboží předem a zboží se vám uschová. Až budete mít dojem, že máte hadrů dost, poprosíte o uzavření balíčku a zaslání na vaši adresu za jedno poštovné.

Vyplatí se?
Výhody a nevýhody takových second handů? Předně plusy a těmi jsou kvalitní a opravdu výběrové zboží, často se zaměřením na "lepší" až luxusní značky a navíc v perfektním stavu bez vad, mnohdy ještě i s původním cedulkou. Vše se dá vyřídit domluvou přes internet, neomezuje vás vzdálenost. Pokud jste místní, není problém dojít si i vyzkoušet. Nevýhody? Cena... Jde vlastně o malý butik a prodejce si uvědomuje hodnotu zboží. Vše pořídíte běžně za třetinu/polovinu ceny i méně, ale to pořád neznamená opravdu levný nákup. Naopak se připravte, že si za vyšší kvalitu připlatíte a to se nemusí vyplatit vždy. Také je nutné obrnit se trpělivostí - rezervace zboží je o pár kliknutích, a tak vám lepší kousky snadno vyfoukne někdo s rychlejší klávesnicí.

Kde najdete?
Takových podniků u nás není moc, ale bývají poměrně zajímavé a velkou výhodou je možnost nákupu zcela online. To má svá rizika, ale na druhou stranu jednáte s férovými maloprodejci, kterým záleží na jméně. Facebookové stránky těch profláklých a ověřených zde:

TOPsh (České Budějovice) x crashily (Praha) x June (České Budějovice) x Jarmila Kolářová (Stod/Holysov) x JakoTy (Praha) x SCORO COCO (Praha) x Second Shot (pánský, Praha) x Second Paris (Praha) x ŠATNA (online na FB)

Omrkněte a posuďte sami. Nezapomeňte sdílet zkušenosti a užívejte svoje úlovky! A pokud znáte nějaký fajn second hand, který by tu neměl chybět, rozhodně ho připište do komentářů. Protože sekáčů není nikdy dost :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michaela. Michaela. | Web | 15. října 2017 v 8:47 | Reagovat

Škoda, že jsou pro mě všechny z ruky... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama