Textile house

20. září 2017 v 17:50 | Hadrářka |  Nákupní recenze
Jde o velmi populární síť second handů, která má pobočky po celé republice, dokonce několik v Praze a dvě také v Českých Budějovicích sotva 500 m od sebe... Mají jak pěkné webové stránky, tak facebook. Já tam sice zavítám řídčeji, ale kamarádky si prodejny nemůžou vynachválit. Co od Textile house tedy můžete čekat?


zdroj: Textile house, webProdejny
Jsou stylizované jako butiky, všechno zboží na věšácích a roztříděné podle typů a pokud jde o trička, prodavačky třídí podle barev, což je nejen na pohled krásné ale i praktické. Prodejny jsou čisté, žádný puch zde neucítíte, leda lehký odér (který je způsobený pravděpodobně užitými dezinfekčními prostředky). Textile house si zakládá na výlohách, marketing je vůbec dobrý - vydává letáčky, plakáty do výloh apod. Opravdu to na první pohled vypadá jako každý obyčejný obchod s oblečením.
Kabinek obvykle nebývá moc, ale minimálně dvě, spíše mi přijde, že se snaží o víc. I tak to ale při výprodeji zdaleka nemusí stačit. Obchody jsou také, a to je velká výhoda, obvykle dostatečně světlé, takže si zboží můžete dobře prohlédnout. Prodavačky jsou snad vždy fajn a příjemné.

Cena, kvalita a sortiment
Kvalita smíšená, ale bývají tu spíše lepší kousky bez (větších) vad, ale u triček bývá problém, že jsou často dost opraná. Cena je na sekáč vyšší, pokud není výprodej počítejte běžně i 150 kč za halenku a 300 za šaty. Co se značek týče, Textile house bere i zboží ze severských zemí, takže jsou značky pestřejší, kromě klasiky jako HM, CA, Orsay, ZARA najdete i Charles Vögele, Esprit, u nás nedostupný BikBok a další zajímavosti.
Sortiment je bohatý od menšího množství dětského oblečení, velký výběr triček, kalhot, sukní, halenek, poměrně dobře zásobenou pánskou sekci (spíše ale větší velikosti), dokonce i něco málo dámského prádla (podprsenky a negližé), ložního prádla, pyžam, županů a plyšáků. Obvykle i malý pultík s bižu a četně doplňků jako pásky a šátky a samozřejmě i něco málo bot.

Cyklus
Textile House je specifický stálým cyklem zboží, který trvá zhruba měsíc.Stručně funguje takhle:
1. týden nová kolekce = plné nasazené ceny
2. týden happy hours (20-30% sleva v náhodnou dobu), koncem týdne 50 % dolů
3. týden vše za 90-50 korun
4. týden vše za 50-20 korun
První týden je "nová kolekce", tedy obchod se zaveze novým zbožím. To znamená největší výběr a nejvyšší cenu. Od druhého týdne se postupně zlevňuje. Třetí týden se začíná prodávat vše za jednotnou cenu, čtvrtý týden padne cena na 20 a pak se cyklus opakuje. K tomu se každý den náhodně vyhlašují tzv. "šťastné půlhodinky", kdy se na půl hodiny zlevní sortiment o něco málo procent nebo korun navíc. Výprodeje jsou fajn, ale počítejte s tím, že prodejna je poloprázdná, lidé "hladoví" a berou rychle na co přijdou, takže přijďte včas a i tak počítejte s tím, že pokud chcete opravdu pěkný kus, budete se dost probírat.
Cyklus prodejen je ale vždy ve všech stejný a všechny novinky, slevové akce atd. můžete sledovat pohodlně přes facebook nebo web. A to je k nezaplacení :)

Moje úlovky?
Dvě perfektní silná bavlněná tílka bez jediné vady, Brazilská vlajka (výborná deka :D) a královsky modrá halenka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama