"Omluvte dočasný discomfort - změny na blogu ztrácí články z titulní stránky blogu :D"

Profi Second Hand

24. září 2017 v 15:15 | Hadrářka |  Nákupní recenze
Profi SH je další síť second handů, kterou tentokrát najdete pouze v Čechách. Mají webové stránky i facebook, který je sice skromný. Zato mají pořádný sortiment a umí slevit. A co já na to?

zdroj: profi-sh.cz


Prodejny
Je to nízkorozpočtový sekáč - žádný velkolepý marketing, prostě typická hadrárna za pár korun. Sídlí obvykle v nějaké "díře", pronajímají si prostory starých nákupních středisek nebo jiné zapadlejší komerční prostory (viz fotky na webu u jednotlivých poboček). To vede k tomu, že prodejny nejsou kdejak extra lákavé vzhledem, bývají také tmavší, ale výjimkám čest! Hrabárna to ale není, zboží je na ramínkách (jejich barva někde odpovídá i ceně) a roztříděné podle typu.
Prodavačky mají za málo peněz dost "zábavy", bývají poměrně fajn, ale občas je vidět, že neustálého rovnání stojanů a řešení problémů se zákazníky, které se neustále opakují, už mají docela plné zuby. Ostatně mám odtamtud vyslechnuté historky jako "paní si tu odložila kabát a jiná si ho koupila - no co naděláte, já to prostě nepoznám, jestli byl, nebo nebyl na stojanu...". Takže zářivé úsměvy a převeliké nadšení úplně nečekejte, ale nesetkala jsem se s tím, že by kdy byly nepříjemné nebo protivné.

Cena, kvalita a sortiment
Zboží je opravdu spousta a ceny jsou jednotné podle typu zboží, což je velká výhoda! Navíc to znamená, že jsou ceny také trvale poměrně nízko (40-70 korun za kus). Profi second hand bere zboží z Anglie, takže kvalita bývá v některých případech opravdu dobrá. Samozřejmě je to také přehrabování se hromadou zoufale opraných triček, natržených halenek s flíčky, ale v nové kolekci poměrně rychle najdete značky jako Marks and Spencer, NEXT, Dorothy Perkins nebo Topshop.
Na prodejnách není spodní prádlo a bižu. Málo bývá bot, více kabelek, ale u obojího je kvalita spíše špatná. Najdete ale župany, pyžama, obvykle je součástí opravdu velké dětská sekce. Nespočet triček, džín a svetrů. Šaty, sukně, halenky, kabáty a další hodnotnější kousky bývají různě četné, záleží na prodejně. V Českých Budějovicích jsem bojovala s nedostatkem košil, v Mostě jich bylo tři stojany...

Cyklus
Také je zde "kolotočový systém", kdy se naveze nové zboží a v řádů dní se začne zlevňovat o 30%, o 50% a nakonec je zhruba dvoudenní výprodej každý kus za 10 korun. Počítejte ale s tím, že nová kolekce a výprodej znamenají docela plnou prodejnu hlavně o obědové pauze... Výprodej někde bývá vyloženě tichou bitvou o hadry s přecpanou prodejnou. Ceny zboží jsou stálé podle typu a ceník je vždy vyvěšený na prodejně i ve výloze. Nicméně trička s krátkým rukávem za 40, šaty za 70, podobně halenky a dlouhý rukáv, nejdražší jsou kabáty nebo pokud je, tak kůže (přes 100).

Moje úlovky?
Kvalitní značkové pánské košile NEXT, HM ale i luxusnější (které jsem tam kvůli velké velikosti musela už několikrát nechat :D), několik dobře zachovalých a správně vytahaných triček, skvělé teplé svetry na doma, halenky, luxusní crop topy v perfektním stavu, plisovaná sukně z modrozeleného tartanu malé britské značky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama