Září 2017

Hygiena oblečení v second handech

30. září 2017 v 16:29 | Hadrářka |  Jak nakupovat v sekáči
"Všechno tam smrdí a bůh ví, kdo to nosil! Fuj! Co když měl nějakou nemoc a vši a kdo ví, co ještě! V životě bych to na sebe neoblíkla!" - takhle nějak obvykle hovoří moje maminka o second handech všeho druhu. Přitom když jsme byli malé děti, oblečení z druhé ruky bylo přitom vždy její spása. Jenže to bylo oblečení, které bylo od našich tetiček, strýčků, bratranců a sestřenic, nikoli od někoho, koho ona v životě neviděla a nikdy ani neuvidí. Její obavy tedy vždy byly pochopitelné. Ale je dnes opravdu na místě bát se o své zdraví při nákupech v sekáčích? Jak je to s hygienou second handů? Hledala jsem pro vás odpovědi!


Primark - hrůza nebo levný nákup?

29. září 2017 v 12:22 | Hadrářka |  Nákupní recenze
Oblečení i doplňky za pár korun - to je pověst obchodů původně irské značky Primark. A Češi po ní šílí... Jaká je ale realita? Opravdu se vyplatí nakoupit eura nebo libry a vydat se na nákupy do zahraničí? Je vážně Primark tak úžasný, jak se tváří? ... nebo spíš jak se tváří cestovky a překupníci zboží značky Atmosphere? Je to terno nebo úplný propadák? Byla jsem se o tom přesvědčit sama. A tohle je můj verdikt.

Primark, pobočka Drážďany / zdroj

Profi Second Hand

24. září 2017 v 15:15 | Hadrářka |  Nákupní recenze
Profi SH je další síť second handů, kterou tentokrát najdete pouze v Čechách. Mají webové stránky i facebook, který je sice skromný. Zato mají pořádný sortiment a umí slevit. A co já na to?

zdroj: profi-sh.cz

Jak nakupovat v second handu? Základní tipy

22. září 2017 v 18:34 | Hadrářka |  Jak nakupovat v sekáči
Jak nakupovat nejen v sekáči aneb průvodce od a pro chudého studenta - tak hlavně o tom je tento blog a tato rubrika je věnována právě tomu, jak se obecně v second handech vyznat, jak si správně vybrat zboží, přijít si na výhodný nákup a odnést jen ty nejlepší kousky! Jak tedy "správně" nakupovat?


Slow vs fast fashion a co na to second handy?

21. září 2017 v 10:17 | Hadrářka |  Moje fashion příběhy
Second hand, jak překlad názvu "z druhé ruky" napovídá, je obchod s oblečením, které už před vámi někdo vlastnil. Což ani tak docela nemusí znamenat i příliš nosil. Asi si všichni vzpomínáme na dětství nebo mládí, kdy byl second hand taková podivná ztuchlá tmavá díra s věšáky plnými zcela nahodilých kousků svršků připomínajících spíš panoptikum než módu. Hromada neforemných kobercoidních kabátů, podivně barevných blůz pro vaší prababice a zoufale opraných triček se zničeným potiskem, která by za to nestála ani jako nová. Ano, na taková místa jsem ani já nepáchla a pokud, tak omylem.

Dnešní realita už je ale dost jiná. Sekáče už nejsou ta mýtická hrůza pro chudé, ale nakupují v nich lidé s vyššími příjmy, kteří chtějí něco extra za málo peněz, nebo jen hledají nějaké opravdu krásné historické kousky uděvů a látek. Second hand se v dnešní době stává butikem pro fanoušky kvalitní módy a levných nákupů a shopaholiky vůbec. Second handy už nečpí neskutečným puchem, zboží je precizně srovnané na věšácích, roztříděné, vydezinfikované a v dobrém stavu. Samotné prodejny často i vypadají jako hezké butiky. Jak se tohle vlastně stalo?


Textile house

20. září 2017 v 17:50 | Hadrářka |  Nákupní recenze
Jde o velmi populární síť second handů, která má pobočky po celé republice, dokonce několik v Praze a dvě také v Českých Budějovicích sotva 500 m od sebe... Mají jak pěkné webové stránky, tak facebook. Já tam sice zavítám řídčeji, ale kamarádky si prodejny nemůžou vynachválit. Co od Textile house tedy můžete čekat?


zdroj: Textile house, web

Blog "Ze sekáče"

19. září 2017 v 15:04 | Hadrářka |  O blogu
Second hand - pro někoho hrozná zatuchlá díra, pro jiné skvělá zábava a oblečení za pár korun. Móda ze sekáče má rozhodně mnohé přednosti, ale i zápory. Je to skvělý způsob recyklace oděvů, můžete zde najít zcela originální fashion kousky nebo jen zajímavé materiály a látky na šití, oproti běžným obchodům s oblečením i velmi výrazně ušetříte a přitom stále můžete najít a nosit spoustu značkové módy.

Já sama jsem přišla na chuť sekáčům před pár lety, a protože mě móda vždycky bavila a vždycky jsem tak trochu tajně chtěla mít svůj fashion blog, rozhodla jsem se to udělat po svém :) Jsem prostě taková Hadrářka a tohle je můj svět plné skříně krásných kousků za babku.